مرتبه
تاریخ : 1392/01/27

زنى به حضور حضرت داوود (ع) آمد و گفت: اى پیامبر خدا پروردگار تو ظالم است یا عادل؟
داوود (ع) فرمود: خداوند عادلى است که هرگز ظلم نمى کند.
سپس فرمود: مگر چه حادثه اى براى تو رخ داده است که این سؤال را مى کنى؟
زن گفت: من بیوه زن هستم و سه دختر دارم، با دستم ریسندگى مى کنم، دیروز شال بافته خود را در میان پارچه اى گذاشته بودم و به طرف بازار مى بردم تا بفروشم و با پول آن غذاى کودکانم را تهیه سازم ، ناگهان پرنده اى آمد و آن پارچه را از دستم ربود و برد و تهیدست و محزون ماندم و چیزى ندارم که معاش کودکانم را تأمین نمایم .
هنوز سخن زن تمام نشده بود که ...

در خانه داوود (ع) را زدند ، حضرت اجازه وارد شدن به خانه را داد ، ناگهان ده نفر تاجر به حضور داوود (ع) آمدند و هر کدام صد دینار (جمعاً هزار دینار) نزد آن حضرت گذاردند و عرض کردند: این پولها را به مستحقش بدهید. حضرت داوود (ع) از آن ها پرسید : علت این که شما دسته جمعى این مبلغ را به اینجا آورده اید چیست ؟ عرض کردند: ما سوار کشتى بودیم ، طوفانى برخاست ، کشتى آسیب دید و نزدیک بود غرق گردد و همه ما به هلاکت برسیم ، ناگهان پرنده اى دیدیم ، پارچه سرخ بسته اى به سوى ما انداخت ، آن را گشودیم ، در آن شال بافته دیدیم ، به وسیله آن مورد آسیب دیده کشتى را محکم بستیم و کشتى بى خطر گردید و سپس طوفان آرام شد و به ساحل رسیدیم و ما هنگام خطر نذر کردیم که اگر نجات یابیم هر کدام صد دینار، بپردازیم و اکنون این مبلغ را که هزار دینار از ده نفر ماست به حضورت آورده ایم تا هر که را بخواهى ، به او صدقه بدهى.
حضرت داوود (ع) به زن متوجه شد و به او فرمود : پروردگار تو در دریا براى تو هدیه مى فرستد، ولى تو او را ظالم مى خوانى ؟ سپس ‍ هزار دینار را به آن زن داد و فرمود : این پول را در تأمین معاش کودکانت مصرف کن ، خداوند به حال و روزگار تو ، آگاهتر از دیگران است.
طبقه بندی:
ارسال توسط زهرا
مرتبه
تاریخ : 1392/01/24

 

 

فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت خانم فاطمه زهرا خدمت همه تون تسلیت عرض میکنم.
طبقه بندی:
ارسال توسط سرو
مرتبه
تاریخ : 1392/01/06

سلام به همه ی دوستان خوبم سال نو مبارک،برای همه سال خوب و خوشی را آرزو مندم.


شعری از خودم و چند تایی هم عکس به همین مناسبت می گذارم امیدوارم خوشتان بیاید،

ادامه مطلب...
طبقه بندی:
ارسال توسط آی سودا
مرتبه
تاریخ : 1392/01/05

سلام بچه ها... 

میخوام بدونم تو تعطیلات (و غیر تعطیلات) کیا میان به وبلاگ سر میزنن، پس حتما اگه اومدید جواب سوال این پستمو بدید تا بعد تعطیلات پوست اونایی که نمیانو بکنم!...(اگه خودم هم گاهی بی معرفتی کردم پوزش!..) 

آرزوتون واسه سال 92 چیه؟ یعنی آرزویی که تو همین سال محقق بشه... 

مــــــــــــــــــــرسی!... 

پ.ن: این آپ از روی بیکاری نیست. درضمن غیبت اونایی که رفتن مسافرت یا به هر دلیلی (دلیل قانع کننده)نمیتونن بیان وب هم موجهه. البته خودمم ممکنه تا یه مدت نباشم...

منتظر کامنتاتون هستم!...
طبقه بندی:
ارسال توسط سرو
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ